Żaluzje fasadowe zewnętrzne

żaluzje fasadowe poznań
Żaluzje fasadowe zewnętrzne ponadczasowe o luksusowym wyglądzie
 

Są nie tylko eleganckie i bardzo praktyczne. Głównym zadaniem żaluzji zewnętrznych, które profesjonalnie montujemy w Poznaniu, jest pełna kontrola nad dostępem światła do wnętrz pomieszczeń poprzez funkcję obrotu lameli o 90 lub 180 stopni oraz możliwość jej podniesienia do osłony górnej. Między płaszczyzną lamelową a szybą wytwarza się bariera termiczna , czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki temu przy upalnej pogodzie możemy obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 10 stopni C.
W zależności od szerokości i kształtu lameli wyróżniamy następujące typy żaluzji fasadowych:

 • Typ C-50
 • Typ C-65
 • Typ C-80
 • Typ Z-90
 • Typ F-80
 • Typ S-80

Lamele:

Lamele żaluzji zewnętrznych wykonane są z aluminium, występują w różnych kształtach i kolorach. Ich rozmiary dopasowuje się do wielkości zagospodarowywanych powierzchni.

Montaż:

 • elewacyjny
 • podtynkowy
 • we wnęce

Gdzie montujemy żaluzje fasadowe zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne montowane są na zewnątrz fasady, dzięki czemu montaż oraz wszelkie prace konserwacyjne nie zakłócają pracy osób przebywających wewnątrz domu, biura, magazynu czy sklepu. Montaż i konserwacja przebiegają szybko i czysto, bez żadnych zabrudzeń we wnętrzu.

Zastosowanie zewnętrznych żaluzji fasadowych:

Żaluzje fasadowe zewnętrzne zabezpieczają pomieszczenia, przed bezpośrednim wpływem temperatur. Latem chronią przed ciepłem, zimą zmniejszają straty ciepła. Regulowane od środka, doskonale dostosowują warunki optyczne pomieszczeń do wymaganych potrzeb. Możliwość regulacji kąta nachylenia listew pozwala ustawić odpowiedni stopień zaciemnienia. Izolują wnętrza także przed hałasem dochodzącym z zewnątrz.
Żaluzje fasadowe charakteryzują się dużą stabilnością i wytrzymałością.
Materiałem służącym do produkcji
żaluzji fasadowych, jest lekkie i mocne aluminium pokryte lakierami. Lakiery odporne są na działanie wszystkich czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Nie ścierają się i nie blakną.
Znajdują zastosowanie na dużych i bardzo dużych powierzchniach przeszklonych, oknach i fasadach.

 • biura
 • domy prywatne
 • hale
 • magazyny

Waga żaluzji fasadowych nie jest istotna dla konstrukcji budowli.

Estetyka i funkcjonalność fasadowych żaluzji zewnętrznych:

Żaluzje fasadowe zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Zapewniają zarówno komfort termiczny, jak i optyczny.
Szeroka gama oferowanych przez nas
zewnętrznych żaluzji fasadowych, możliwość wyboru kształtu lameli oraz dostępna kolorystyka, zapewniają nowoczesny, estetyczny i niepowtarzalny wygląd budynków. Możliwość wyboru napędu elektrycznego lub ręcznego oraz automatyki pogodowej, zwiększają funkcjonalność systemu.

Zalety zewnętrznych żaluzji fasadowych na wymiar

Poza wyżej wspomnianymi aspektami wizualnymi lamele zewnętrzne fasadowe są użyteczne, ponieważ dzięki nim można swobodnie regulować ilość docierającego do pomieszczenia światła. Korzystanie z tego typu udogodnienia zapewnia intymność i wpływa na poczucie bezpieczeństwa, a także pozwala odizolować dom od hałasu. Kolejną kwestią są oszczędności, które biorą się z mniejszego zużycia klimatyzacji. Po prostu osłony zapewniają termoregulację. Również jest to wykorzystywane zimą. Chronią one przed utratą ciepła. Ograniczenie działania promieni ultrafioletowych zabezpiecza meble i podłogi przed utratą koloru. Lamele fasadowe można także zastosować do stworzenia strefy wypoczynkowej na tarasie lub balkonie czy wydzielenia miejsc pracy w firmie. 

Żaluzje fasadowe zewnętrzne z profesjonalnym montażem – Poznań i okolice

Specjaliści z naszej firmy, poza sprzedażą, profesjonalnym doradztwem i sprawnym zamontowaniem lameli zewnętrznych, zapewniają także ich kompleksowy serwis. Również można skorzystać z fachowej pomocy po upływie okresu gwarancyjnego. Zadowolenie klientów jest dla nas najlepszą rekomendacją. Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, przejrzenia oferty i kontakt w celu doprecyzowania szczegółów.

Dlaczego warto zastosować żaluzje fasadowe?

Wybór lameli zewnętrznych to inwestycja na lata. Wysokiej jakości modele mogą posłużyć przez długi czas, a ich design nie wychodzi z mody. Są nie tylko atrakcyjne dla oka i dobrze wkomponowują się w estetykę budynków, ale również funkcjonalne. Zastosowanie tego typu rozwiązania wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców i przyczynia się do oszczędności energii.