Żaluzje aluminiowe

żaluzje aluminiowe
Żaluzje aluminiowe – poziome

Są najbardziej tradycyjną formą zasłon okiennych. Dzięki możliwości ustawienia różnego kąta nachylenia lameli w różnych płaszczyznach można regulować naświetlenie pomieszczenia.

Żaluzje aluminiowe o szerokości lameli 50 mm nadają się do standardowych i większych okien, fasad i witryn a 25 mm i 16mm – są odpowiednie do mniejszych i średnich. Każde idealnie zasłaniają wnętrza pomieszczeń, jednocześnie nie pozbawiając ich dostępu do naturalnego światła. Co więcej, latem potrafią nie znacznie obniżyć temperatury w pomieszczeniach, a zimą odbijają ciepło do wnętrza.

Oprócz tego jest to bardzo estetyczna osłona i na tyle uniwersalna, że można ją zamontować praktycznie w każdym wnętrzu prywatnym lub biurowym. Należy do najchętniej kupowanych, a dostępna jest w różnych opcjach sterowania.

Funkcjonalne żaluzje aluminiowe – skuteczna ochrona przed światłem

Żaluzje aluminiowe poziome są produktem z największą tradycją spośród wszystkich zasłon okiennych. Są zasłoną, która dosyć skutecznie chroni nas przed nadmiarem słońca/światła przy stosunkowo niedużych kosztach. Żaluzje nie tylko można podnieść do góry czy zatrzymać w dowolnej pozycji, ale także precyzyjnie ustalić kąt otwarcia lamelek. Obrót o 180 stopni pozwala dozować światło w zależności od indywidualnych potrzeb.

Żaluzje aluminiowe możemy zastosować także gdy potrzebujemy dość mocno zaciemnić pomieszczenie. W specjalnym systemie Light Less otwory w lamelkach są przesunięte a po zamknięciu żaluzji niewidoczne. Pozwala nam to uniknąć skupionych wiązek światła przedostających się tymi otworami.

Uniwersalny montaż żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe można montować do każdego podłoża; zarówno do okien PCV, aluminiowych czy drewnianych, jak i do ściany czy fasady. Tak jak wszystkie oferowane przez nas produkty wykonywane są na zamówienie z dokładnością do 1 mm. Rynienki i elementy włókiennicze są optymalnie dobierane pod kolor lamelek.

Żaluzje występują w szerokościach lamel 16, 25 i 50 mm w dość bogatej gamie kolorystycznej. Dostępne są też lamelki w kolorach drewnopodobnych oraz perforowane. Jest możliwość wykonania żaluzji o nietypowych kształtach.

Zaletą żaluzji aluminiowych jest to, że możne je stosować zarówno w pomieszczeniach o podwyższonej lub bardzo zmiennej wilgotności (łazienki, kuchnie, pralnie), jak i w miejscach narażonych na wysokie temperatury.

Żaluzje aluminiowe – łatwość w czyszczeniu

Wykonane z wysokiej jakości materiału żaluzje aluminiowe, będą służyć z powodzeniem wiele lat. Są nie tylko łatwe w obsłudze, ale i w zakresie utrzymania w czystości. Można je odkurzać przy użyciu ściereczek z mikrofibry lub elektrostatycznych miotełek – wystarczy tylko ustawić lamelki poziomo i z obu stron delikatnie wytrzeć.

Jest też możliwość umycia ich na mokro przy użyciu łagodnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń zmieszanego z ciepłą wodą. Żaluzje aluminiowe można przetrzeć zarówno wilgotną szmatką, aby usunąć brud czy kurz lub umyć np. w wannie pod prysznicem.

Żaluzje aluminiowe sterowane łańcuszkiem i elektrycznie

Najczęściej stosuje się żaluzje naszybowe z plastikowym pokrętłem i mechanizmem samoblokującym oraz typ Isodesign/Venus z elegancką rynną górną, obsługą łańcuszkową i prowadzeniem bocznym żyłkowym w standardzie. W osłonach 25 i 50 mm dostępna jest obsługa za pomocą przekładni i łańcuszka stalowego oraz korby.

Żaluzjealuminiowe 25 mm występują też w typie Idea, w którym sznurek jest ukryty w pokrętle plastikowym i w typie Juun. Żaluzja Junn to połączenie żaluzji i obsługi znanej dotychczas w plisie, czyli dwukierunkowej od góry i od dołu.

Tak jak w każdym naszym produkcie istnieje możliwość napędu elektrycznego 24 V w przypadku lamel 25 mm oraz 230 V w przypadku lamel 50 mm.

Od czego zależy wielkość żaluzji aluminiowych?

Maksymalne gabaryty osłon okiennych zależą od typu sterowania i szerokości lamel. Żaluzje aluminiowe 25 mm można wykonać średnio w maksymalnej szerokości 2400 mm i wysokości 2400 mm, natomiast żaluzje 50 mm (wersja ręczna) w szerokości maksymalnej 3300 mm, wysokości 3800 mm oraz analogicznie 3600 mm i 4000 mm w wersji elektrycznej.

Żaluzje aluminiowe 50 mm 

Lamele wykonane są z taśmy aluminiowej o trzech szerokościach 16, 25 i 50 mm.

Wyróżniamy dwa typy żaluzji aluminiowych:

 • standard

 • Venus

LAMELE:

 • szeroka gama kolorystyczna

 • perforowane

 • drewnopodobne

Montaż żaluzji aluminiowych:

 • okienny

 • ścienny

 • sufitowy

Przeznaczenie:

 • okna

 • wnęki

 • ścianki działowe

 • witryny.