Żaluzje aluminiowe

żaluzje aluminiowe
Żaluzje aluminiowe – poziome

Są najbardziej tradycyjną formą zasłon okiennych. Dzięki możliwości ustawienia różnego kąta nachylenia lameli w różnych płaszczyznach można regulować naświetlenie pomieszczenia.
Idealnie zasłaniają wnętrza pomieszczeń, jednocześnie nie pozbawiając ich dostępu do naturalnego światła. Co więcej latem potrafią znacznie obniżyć wysokie temperatury w pomieszczeniach, a zimą odbijają ciepło do wnętrza. To czysta oszczędność.

Żaluzje aluminiowe poziome są produktem z największą tradycją spośród wszystkich zasłon okiennych. Są zasłoną, która dosyć skutecznie chroni nas przed nadmiarem słońca/światła przy stosunkowo niedużych kosztach. Żaluzje nie tylko można podnieść do góry czy zatrzymać w dowolnej pozycji, ale także precyzyjnie ustalić kąt otwarcia lamelek. Obrót o 180 stopni pozwala dozować światło w zależności od indywidualnych potrzeb.
Żaluzje aluminiowe możemy zastosować także gdy potrzebujemy dość mocno zaciemnić pomieszczenie. W specjalnym systemie Light Less otwory w lamelkach są przesunięte a po zamknięciu żaluzji niewidoczne. Pozwala nam to uniknąć skupionych wiązek światła przedostających się tymi otworami.
Żaluzje aluminiowe można montować do każdego podłoża; zarówno do okien PCV, aluminiowych czy drewnianych jak i do ściany czy fasady. Tak jak wszystkie oferowane przez nas produkty wykonywane są na zamówienie z dokładnością do 1mm. Rynienki i elementy włókiennicze są optymalnie dobierane pod kolor lamelek.
Żaluzje występują w szerokościach lamel 16, 25 i 50mm w dość bogatej gamie kolorystycznej. Dostępne są też lamelki w kolorach drewnopodobnych oraz perforowane. Jest możliwość wykonania żaluzji o nietypowych kształtach.
Zaletą żaluzji aluminiowych jest to, że możne je stosować zarówno w pomieszczeniach o podwyższonej lub bardzo zmiennej wilgotności (łazienki, kuchnie, pralnie) jak i w miejscach narażonych na wysokie temperatury.
Żaluzje aluminiowe można przetrzeć zarówno wilgotną szmatką aby usunąć brud czy kurz ale umyć np. w wannie pod prysznicem.
Najczęściej stosuje się żaluzje naszybowe z plastikowym pokrętłem i mechanizmem samoblokującym oraz typ Isodesign/Venus z elegancka rynną górną, obsługą łańcuszkową i prowadzeniem bocznym żyłkowym w standardzie. W żaluzjach 25 i 50 mm dostępna jest obsługa za pomocą przekładni i łańcuszka stalowego oraz korby.
Żaluzje 25 mm występują też w typie Idea, w którym sznurek jest ukryty w pokrętle plastikowym mi typie Juun. Żaluzja Junn to połączenie żaluzji i obsługi znanej dotychczas w plisie czyli dwukierunkowej od góry i od dołu.
Tak jak w każdym naszym produkcie istnieje możliwość napędu elektrycznego 24V w przypadku lamel 25 mm oraz 230V w przypadku lamel 50 mm.
Maksymalne gabaryty zależą od typu sterowania i szerokości lamel. Żaluzje 25 mm można wykonać średnio w maksymalnej szerokości 2400 mm i wysokości 2400 mm, natomiast żaluzje 50 mm (wersja ręczna) w szerokości maksymalnej 3300 mm, wysokości 3800mm oraz analogicznie 3600 mm i 4000 mm w wersji elektrycznej.

Lamele żaluzji wykonane są z taśmy aluminiowej o trzech szerokościach 16, 25 i 50 mm.

Wyróżniamy dwa typy żaluzji aluminiowych:

 • żaluzje aluminiowe standard
 • żaluzja aluminiowe Venus

 

LAMELE:

 • szeroka gama kolorystyczna
 • perforowane
 • drewnopodobne

 

Montaż:

 • okienny
 • ścienny
 • sufitowy

 

Przeznaczenie:

 • okna
 • wnęki
 • ścianki działowe
 • witryny