Rolety refleksyjne screen

rolety screen

Rolety refleksyjne (rolety screen) nazywane screenowymi

Cechuje unikatowa tkanina wykonana z włókna szklanego i PCV. Głównym zadaniem rolet refleksyjnych jest ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń, szkodliwym światłem, poprawa wizyjności w pomieszczeniach. Rolety screen posiadają także właściwości akustyczne, związane z eliminacją pogłosów. Produkt ten ze względu na swoją wysoką jakość posiada 10 lat gwarancji.

Zasłonki wewnętrzne nie przepuszczają promieniowania bezpośrednio formując barierę pomiędzy użytkownikiem a światem zewnętrznym. Nie zawsze jednak pozwalają one patrzeć na zewnątrz. Tkanina refleksyjna screen pozwala blokować niepożądane promieniowanie świetlne, nie tracąc jednocześnie kontaktu wzrokowego z otoczeniem. Krótko rzecz ujmując tkanina screen blokuje część światła pozwalając nam np. pracować przy komputerze czy oglądać telewizję, ale w każdej chwili możemy spojrzeć co się dzieje za oknem bez podnoszenia rolety. Tkanina screen eliminuje także promieniowanie UV, przedostające się częściowo przez szybę, zapobiegając starzeniu się mebli czy utracie kolorów innych przedmiotów w mieszkaniu. W przypadku zasłon wewnętrznych, także w przypadku tkaniny screen, nie możemy mówić o obniżeniu temperatury w pomieszczeniu. Taki komfort daje tylko zasłona na zewnątrz okna. Nie wiele pomoże tu powleczenie tkaniny od strony szyby powłoką srebrną, spowoduje to tylko mniejsze nagrzewanie się samej tkaniny rolety.
W wewnętrznych roletach refleksyjnych możemy jednak ”powalczyć” o komfort wizyjny poprzez dobór tkanin o odpowiednich stopniach otwarcia. Stopień otwarcia tkaniny OF im większy tym bardziej ona przepuszcza światło. OF – 0 jest w przypadku tkanin zwanych blackout, gumowanych nie przepuszczających światła wcale. Rozróżniamy cztery główne stopnie otwarcia tkaniny screen 1, 3, 5 i 10%. Przy tkaninie 1%, szczególnie w kolorze bardzo ciemnym, uzyskujemy bardzo duże zaciemnienie. Jeśli mamy okna od strony północnej to zaciemnienie jest jeszcze większe. W pracowniach komputerowych często stosowane są materiały z OF 3%. Najbardziej powszechnie stosuje się tkaniny screen z 5% otwarciem, które są kompromisem pomiędzy zaciemnieniem a obcowaniem ze światem zewnętrznym. Przy screenie z otwarciem 10% bardzo dobrze obserwujemy świat za oknem, ale musimy zważać na komfort pracy przy komputerze w takim pomieszczeniu. Możliwy jest on praktycznie tylko w pomieszczeniu z oknami skierowanymi na północ.
Każda tkanina ma swoje parametry fotometryczne, uzależnione także od jej koloru i znajdziemy je w specyfikacji karty katalogowej.

Rolety na tkaninie refleksyjnej screen możemy z powodzeniem stosować prawie na każdym systemie armatury roletowej. Dobieramy odpowiedni system do wielkości rolety. Przy zastosowaniu wałów nawojowych o średnicy 85 i 100 mm możemy wykonać rolety nawet do 20 m2 w jednym kawałku. Oczywiście tkaniny są wtedy zgrzewane profesjonalną zgrzewarką a napędem są silniki elektryczne znajdujące się w rurze nawojowej rolety.

Możliwe jest wykonanie rolety refleksyjnej ręcznej w systemie wolno wiszącym na rurach o średnicy 25 do 60 mm montowane na uchwytach bocznych oraz w kasetkach i prowadnicach aluminiowych. Jak w większości naszych produktów jest możliwe zastosowanie silników i pełnej automatyki.

Tkanina:

Tkanina posiada specjalny splot włókien, dzięki któremu roleta jest bardzo wytrzymała. Posiada różne atesty, które dopuszczają produkt do zastosowania w budynkach użyteczności publicznej. Szeroka gama kolorów oraz grubości tkanin. Tkanina jest częściowo lub całkowicie zaciemniająca.

Montaż:

 • okienny
 • ścienny
 • sufitowy

Przeznaczenie:

 • sale audiowizualne
 • sale konferencyjne
 • pomieszczenie biurowe
 • sale komputerowe
 • filharmonie
 • teatry
 • hotele
 • szpitale
 • domy prywatne
 • domy pasywne
 • hale widowiskowe