Zasłony panelowe

Zasłony panelowe to nowoczesny i elegancki sposób przesłaniania, dzielenia i dekorowania wnętrz.

Wielofunkcyjne zasłony panelowe zwane inaczej zasłonami japońskimi lub panel track, są nowoczesną zasłoną przeznaczoną do zasłonięcia dużych powierzchni. Są alternatywą dla klasycznych firan i zasłon, ale mogą także pełnić funkcję mobilnych ścianek działowych pomieszczeń wydzielających odrębne strefy. W gabinetach zabiegowych czy kosmetycznych zapewniają intymność. Nierzadko dekorują przestrzenie biurowe oraz okna w dużych nowoczesnych hotelach. Często dzielą duże sale bankietowe lub konferencyjne na dwie mniejsze powierzchnie. W niewielkich mieszkaniach oddzielają w pokojach np. część sypialną od reszty pomieszczenia. W prowadzonym przez nas salonie firmowym w Poznaniu oraz w Puszczykowie można zobaczyć wiele ciekawych modeli zasłon panelowych.

Jak działają zasłony panelowe?

Zasłony japońskie działają na podobnej zasadzie jak vertikale. Posiadają bardzo niską aluminiową szynę górną w standardzie w kolorze białym i szarym, do których są podwieszone za pomocą rzepów panele tkanin. Taki system zawieszenia materiału pozwala w szybki i łatwy sposób zdjąć panele do transportu, czyszczenia lub wymiany. Szyny mogą dwu, trzy, cztery lub pięciotorowe. Szerokość i ilość paneli oblicza się według specjalnego wzoru. Szerokości pasów waha się w granicach 45 do 100 cm. Standardowa zakładka paneli to 70 mm. Zasłony panelowe są tylko rozsuwane, bez możliwości obrotu jak w przypadku żaluzji pionowych. Panele z tkaninami są zakończone profilami obciążającymi. Rozsuwanie może być jednostronne lub dwustronne (popularny ”teatrzyk”). Należy pamiętać, że po jednej stronie (w przypadku rozsuwania po dwóch stronach), po zsunięciu paneli powstaje szeroki pakiet. Należy to przewidzieć podczas pomiarów panel tracków.

Duże możliwości aranżacyjne

Niewątpliwie zasłony panelowe są rozwiązaniem, które pasuje dobrze do pomieszczeń utrzymanych w różnych stylizacjach. Z racji tego, że tworzone są z wielu materiałów i w szerokiej palecie kolorów można je dowolnie dopasować. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się na dużych oknach. Dodatkowo, stosując tkaniny ze wzorami, możemy zasłony panelowe łączyć ze sobą. Powstaje wtedy ciekawa i niepowtarzalna aranżacja.

Oprócz tego chronią przed rażącymi promieniami słonecznymi.

Zasłony ze sznurkiem lub napędem elektrycznym

W standardzie zasłony panelowe są obsługiwane sznurkiem, istnieje jednak możliwość zastosowania napędów elektrycznych. Panel tracki obsługiwane sznurkowo mogą być wyposażone w zabezpieczenie Child Safety z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystuje się wysokogatunkowe materiały stosowane w roletach wewnętrznych, co umożliwia nam wybór z bardzo bogatej kolekcji. Istnieje możliwość lakierowania szyn zasłon na dowolny kolor z palety RAL lub ich gięcia.

Minimalna szerokość zasłon japońskich to 850 mm, maksymalna szerokość 4850 mm (w jednej szynie), maksymalna wysokość 3500 mm. Istnieje możliwość łączenia szyn za pomocą specjalnego łącznika, zwiększając maksymalną szerokość do 8000 mm.

Parametry zasłon panelowych

Ze względu na rodzaj sterowania zasłony panel track dzielimy na dwa typy:

  • jednostronne

  • dwustronne

Tkanina

  • Szeroka gama kolorów

  • tkaniny transparentne

  • tkaniny przyciemniające

Montaż

Prosty system montowania i pełna jego dowolność pozwala na umieszczenie zasłon we wnęce, na suficie lub ścianie.

Przeznaczenie

Okna o dużych powierzchniach, witryny, wnęki, ścianki działowe, sale konferencyjne, Przesuwne systemy doskonale sprawdzą się również w przestrzeniach publicznych tj.: salonach kosmetycznych, gabinetach zabiegowych oraz lekarskich i innych.

Czyszczenie

Sposób konserwacji zasłon panelowych zależy od rodzaju tkaniny, z jakiej zostały wykonane. Niektóre z dostępnych w naszym salonie w Poznaniu i w Puszczykowie modeli można zdjąć i uprać, a wszystkie odkurzyć. Nadają się także do czyszczenia ręcznego za pomocą np. zwilżonej gąbki.

Nasze realizacje