Zasłony panelowe

Zasłony panelowe to nowoczesny i elegancki sposób przesłaniania, dzielenia i dekorowania wnętrz.

Zasłony panelowe zwane inaczej zasłonami japońskimi lub panel track są nowoczesną zasłoną przeznaczoną do zasłonięcia dużych powierzchni. Są alternatywą dla klasycznych firan i zasłon, ale mogą także pełnić funkcję mobilnych ścianek działowych pomieszczeń wydzielających odrębne strefy. W gabinetach zabiegowych czy kosmetycznych zapewniają intymność. Często dzielą duże sale bankietowe lub konferencyjne na dwie mniejsze powierzchnie. W niewielkich mieszkaniach oddzielają w pokojach np. część sypialną od reszty pomieszczenia.
Zasłony japońskie działają na podobnej zasadzie jak vertikale. Posiadają bardzo niską aluminiową szynę górną w standardzie w kolorze białym i szarym do których są podwieszone za pomocą rzepów panele tkanin. Taki system zawieszenia materiału pozwala w szybki i łatwy sposób zdjąć panele do transportu, czyszczenia lub wymiany. Szyny mogą dwu, trzy, cztery lub pięciotorowe. Szerokość i ilość paneli oblicza się według specjalnego wzoru. Szerokości pasów waha się w granicach 45 do 100 cm. Standardowa zakładka paneli to 70 mm. Zasłony panelowe są tylko rozsuwane, bez możliwości obrotu jak w przypadku żaluzji pionowych. Panele z tkaninami są zakończone profilami obciążającymi. Rozsuwanie może być jednostronne lub dwustronne (popularny ”teatrzyk”). Należy pamiętać, że po jednej stronie (w przypadku rozsuwania po dwóch stronach), po zsunięciu paneli powstaje szeroki pakiet . Należy to przewidzieć podczas pomiarów panel tracków.
Stosując tkaniny ze wzorami możemy je łączyć ze sobą. Powstaje wtedy ciekawa i niepowtarzalna aranżacja.
W standardzie zasłony panelowe są obsługiwane sznurkiem, istnieje jednak możliwość zastosowania napędów elektrycznych. Panel tracki obsługiwane sznurkowo mogą być wyposażone w zabezpieczenie Child Safety z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Jeśli chodzi o tkaniny wykorzystuje się wysokogatunkowe materiały stosowane w roletach wewnętrznych, co umożliwia nam wybór z bardzo bogatej kolekcji. Istnieje możliwość lakierowania szyn zasłon na dowolny kolor z palety RAL lub ich gięcia.
Minimalna szerokość zasłon japońskich to 850 mm , maksymalna szerokość 4850 mm (w jednej szynie), maksymalna wysokość 3500 mm. Istnieje możliwość łączenia szyn za pomocą specjalnego łącznika zwiększając maksymalną szerokość do 8000 mm.

Ze względu na rodzaj sterowania zasłony panel track dzielimy na dwa typy:

  • jednostronne
  • dwustronne

Tkanina:

  • Szeroka gama kolorów
  • tkaniny transparentne
  • tkaniny przyciemniające

Montaż:

Prosty system montowania i pełna jego dowolność pozwala na umieszczenie zasłon we wnęce, na suficie lub ścianie.

Przeznaczenie

Okna o dużych powierzchniach, witryny, wnęki, ścianki działowe, sale konferencyjne, Przesuwne systemy doskonale sprawdzą się również w przestrzeniach publicznych tj.: salonach kosmetycznych, gabinetach zabiegowych oraz lekarskich i innych.

Nasze realizacje