Zasłony rzymskie

żaluzje rzymskie
Zasłony rzymskie to idealnie połączenie tradycyjności z nowoczesnością.

Zasłony rzymskie pasują do wszystkich wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Rolety rzymskie posiadają wszyte w tkaninę fiszbiny, które podczas podnoszenia rolety układają tkaninę w ozdobne zakładki.

Zasłony rzymskie są eleganckimi dekoracjami okiennymi stosowanymi w różnych pomieszczeniach ze względu na możliwość zastosowania ich w różnorodnych aranżacjach. W zasłonach wykorzystywane są zarówno tkaniny firankowe jak i zaciemniające w różnym stopniu przez co często wypierają firanki i zasłony. Katalog tkanin dedykowanych do rolet rzymskich obejmuje ok. 300 próbek. Jest możliwość wykonania za dopłatą na jednym mechanizmie dwóch tkanin np. przeziernej i zaciemniającej. Tkaniny zasłon rzymskich są mocowane do rynienek górnych za pomocą rzepów co powoduje możliwość łatwego ich wypięcia do prania. Możliwość czyszczenia zasłon rzymskich jest niewątpliwą zaletą produktu. Zasłony są standardowo obsługiwane za pomocą mechanizmu samoblokującego łańcuszkowego (za dopłatą metalowego) z zabezpieczeniem Child Safety. Istniej możliwość zastosowania napędu elektrycznego, sterowania z pilota i pełnej automatyki. Instalacja żaluzji rzymskich odbywa się do ściany lub sufitu a także opcjonalnie na uchwytach bezinwazyjnych. Zasłony rzymskie są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta na wymiar, z wybraną tkaniną i rodzajem fiszbiny. Fiszbiny po podciągnięciu zasłony do góry także stanowią ozdobę okna.
Nową odmianą żaluzji rzymskich jest system RVS. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą zainstalować produkt na ramie okna zakrywając pojedyncze szyby a nie całe wnęki. Jest to połączenie zasłony rzymskiej z funkcjonalnością plisy. Możemy regulować zasłonkę od góry i od dołu tym samym przesuwać proporcję ilości wpadania światła do kontaktu ze światem zewnętrznym. Rynienki systemów RVS występują w kilku kolorach standardowych (białe, brązowe, silver, antracytowe oraz mosiądz). Ten rodzaj żaluzji rzymskiej jest często montowany w kuchniach gdzie zasłonki są szczególnie narażone na zabrudzenia dlatego instalacja przy szybie oddala je od tego zagrożenia.
Zakupując zasłony rzymskie możemy zamówić z tej samej tkaniny poduszki stwarzając niepowtarzalną aranżację pomieszczenia.
Jeśli chodzi o maksymalne gabaryty to w wersji standardowej maksymalna szerokość to 3000 mm
i wysokość 3000 mm. W wersji RVS maksymalna szerokość 1500 mm, wysokość 2200 mm, a maksymalne pole powierzchni 2,6 m2. poduszki występują w rozmiarze 500 x 500 mm.

Tkanina:

  • Bogata kolekcja tkanin. Niektóre tkaniny można prać ręcznie lub w pralce.

Montaż:

  • sufitowy
  • ścienny
  • okienne

Przeznaczenie:

  • witryny
  • okna
  • wnęki
  • pomieszczenie o zwiększonej wilgotności