Rolety materiałowe standard

ROLETY MATERIAŁOWE STANDARD
Rolety materiałowe standard to najbardziej uniwersalne zasłony okienne. Pasują do każdego wnętrza łącząc prostotę z funkcjonalnością.

Rolety materiałowe to bardzo popularne i chyba najczęściej stosowane w tej chwili zasłony okienne. Stosowane na różne gabaryty szyb w zależności od zastosowanego systemu. Optymalnie dobierając tkaninę możemy zaciemnić pomieszczenie w różnym stopniu, a nawet całkowicie. Roletki głównie pełnią rolę ochrony przed światłem słonecznym ale są też inne zastosowania takie jak zachowanie intymności przed światem za oknem, zasłonięcie różnego rodzaju wnęk, czy jako ekran projekcyjny.

Rolety wolno wiszące, to system pierwotny zasłon roletkowych. Są to roletki na wałkach o mniejszych średnicach z prowadzeniem bocznym linkowym montowane za pomocą wkrętów lub uchwytów bezinwazyjnych na ramach okien, ale też na większych średnicach rur (30 do 60mm) montowane na wnękach okiennych, do ściany lub sufitu. Główną cechą rolet wolno wiszących jest to, że montowane są na uchwytach bocznych bez kaset i prowadnic. Jest oczywiście możliwość zastosowania kasety lub osłony aluminiowej za dopłatą. W rozwiązaniu standardowym rolety wolno wiszące są sterowane łańcuszkiem kulkowym. Istnieje możliwość napędu sprężynowego lub elektrycznego z pełną automatyką. Dostępne są także silniki bateryjne. Uchwyty i osprzęt występują w kilku kolorach standardowych w zależności od stosowanego systemu. Jeśli chodzi o maksymalne gabaryty, na rurze 60 mm możemy zaoferować nawet roletę o szerokości 400 cm i wysokości 500 cm. Przy większych gabarytach rolet tkanina jest łączona metodą zgrzewania. W roletach wolno wiszących jest możliwość wykonania falbany.

Roletki w kasetkach typu kompaktowego montowane na ramie okiennej. Kasetki aluminiowe przykręcane do listwy przyszybowej, przyklejane na taśmę dwustronną lub zawieszane na oknie za pomocą uchwytów bezinwazyjnych. Kasetki chronią tkaniny po podciągnięciu ich do góry przed zabrudzeniami i kurzem. Prowadnice boczne aluminiowe przyklejane taśmą dwustronną do listwy przyszybowej eliminują prześwity pomiędzy tkaniną a oknem oraz służą do stabilizacji tkaniny podczas otwierania i uchylania skrzydła okiennego. Armatura i osprzęt roletek występuje w kilku kolorach podstawowych (biały, brąz, srebrny, antracyt) oraz okleinowane w kolorach drewnopodobnych. Występują dwa typy kasetek Mini i Lux oraz tzw. wersja przestrzenna w całości klejona i nie zabierająca ”światła szyby”. Typ jest dobierany na etapie wyboru tkaniny i zamówienia uwzględniając warunki montażowe oraz zalety i wady każdego systemu. Roletki są sterowane za pomocą sznurka kulkowego.
Posiadamy także w ofercie system rolet w kasecie i z prowadnicami na większe gabaryty montowany we wnęce lub na wnęce okiennej umożliwiający wykonanie rolety o szerokości 2200 mm i 3000 mm wysokości.

Roletki dachowe, są instalowane na okna połaciowe. W zależności od typu i producenta okna dobierane są elementy adaptacyjne kaset i prowadnic. Rolety są napędzane mechanizmem sprężynowym umieszczonym w rurze nawojowej kasety. Obsługuje się ręcznie uchwytem lub za pomocą drążka o różnej długości. Tkaniny są specjalnie dobrane do trudnych warunków nasłonecznienia okien dachowych. Dla okien producentów takich jak Velux i Fakro posiadamy w ofercie ich rolety dedykowane dla danych typów stolarki. Montaż takich rolet jest już przewidziany w fazie produkcji okna i jest ono przygotowane tak by idealnie zintegrować je z zasłonką.

W roletach materiałowych wyróżniamy trzy systemy rolet:

 • Rolety wolno wiszące
 • Rolety z kasetą i prowadnicami
 • Rolety dachowe

Tkanina:

Tkaniny są transparentne lub całkowicie zaciemniające. Bogaty wybór kolorów i faktur tkanin pozwoli na dopasowanie rolety do każdego pomieszczenia.

Montaż:

W zależności od systemu rolety rozróżniamy montaż:

 • sufitowy
 • ścienny
 • okienny

Przeznaczenie:

 • wnęki
 • okna
 • ekrany projekcyjne
 • witryny
 • okna dachowe