Rolety aluminiowe

Rolety aluminiowe zewnętrzne

skutecznie ochronią wnętrza budynków przed promieniami UV i nadmiernym nagrzewaniem przez cały rok ale także przed złodziejami lub wandalami. Rolety zapewniają intymność i poczucie bezpieczeństwa. Wykonane z nowoczesnych materiałów o wysokiej jakości stanowią również doskonałą izolację akustyczną, termiczną oraz zapewniają znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Takie właściwości osiągane są dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej w pancerzu rolety.

Zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: gradem, deszczem, śniegiem, wiatrem. Otworki w listwach pancerza rolety pozwalają wentylować pomieszczenia przy opuszczonej osłonie.

Ze względu na konstrukcję i technikę montażu oraz przede wszystkim stan budynku – rolety aluminiowe dzielimy na natynkowe, podtynkowe i naokienne.

Rolety natynkowe najczęściej instalowane są na budynkach już istniejących. W tym typie rolet mamy dwa rodzaje kaset do wyboru; ścięte z przodu pod kątem 45 stopni lub owalne.

Rolety podtynkowe stosuje się na etapie wykonywania lub zmiany ocieplenia budynków. Kasety są chowane w izolacji a dostęp serwisowy jest za pomocą pokrywy rewizyjnej od dołu rolety.

Rolety naokienne inaczej zwane nadstawnymi lub potocznie compaktami instalowane są wraz z oknem w nowopowstającym budynku lub podczas wymiany stolarki okienno-drzwiowej. Kasety posiadają wypełnienia styropianowe.

Dla zwiększenia ochrony przeciwko włamaniu można zastosować pancerz rolety z atestem na zwiększoną odporność na włamanie tzw. rolety antywłamaniowe lub zastosować rygle automatyczne lub wieszaki segmentowe uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz.

Kolorystycznie do wyboru mamy kilka kolorów standardowych kaset i prowadnic oraz kilkanaście kolorów pancerza/płaszcza rolety. W wersji naokiennej stosuje się okleiny do kaset i prowadnic.

Pancerz rolet w zależności od gabarytów stosowany jest o wysokości od 39 do 52 mm.

Rolety w standardzie są podnoszone za pomocą taśmy lub linki albo za dopłatą elektrycznie przewodowo lub za pomocą pilota. Istnieje możliwość pełnej automatyki i sterowania ze smartfona.

W przypadku zastosowania jako zamknięcie szafek, drzwi, witryn jest możliwość zastosowania sprężyny samo naciągającej oraz zamka baskwilowego w listwie dolnej. Istnieje możliwość zamówienie moskitiery rolowanej w jednej kasecie z roletą. Jednak takie zastosowanie ma ograniczenia gabarytowe.

Profile:

  • Szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować roletę do budynku.
  • Profil aluminiowy wypełniony jest pianka poliuretanową, dzięki której roleta posiada właściwości termiczne i akustyczne.

Przeznaczenie:

  • okna
  • okna tarasowe
  • garaż
  • balkony
  • mieszkania
  • domy
  • jako zabudowy
Nasze realizacje