Żaluzje drewniane, bambusowe

żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane i bambusowe są instalowane przez osoby ceniące sobie naturę i piękno.

Nie tylko zwolennicy ekologicznego stylu życia wybierają dziś żaluzje drewniane lub bambusowe. To osłony okienne, które wprowadzają przytulny klimat do pomieszczeń domowych lub biurowych. Zachwycają m.in. oryginalnym usłojeniem oraz odcieniami. Ich oryginalny wygląd jest jedną z wielu zalet, jakie mają.

Oferowane przez nas żaluzje drewniane czy bambusowe bardzo często pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Szeroka gama struktury i koloru lamel powoduje, że żaluzje te dość łatwo możemy skomponować z różnymi stylami, zarówno rustykalnym, modernistycznym, jak i nowoczesnym. Żaluzje drewniane to nie tylko różne kolory drewna, ale także malowane w modnych kolorach (biały, popiel, antracyt, beton, czarny).

Te, które wykonane są z bambusów, dają równie niepowtarzalny efekt wizualny. Ze względu na cieńsze listki są lżejsze, a ponadto można je stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Żaluzje do mniejszych i większych przeszkleń

Proponowane naszym salonie w Poznaniu oraz w Puszczykowie żaluzje bambusowe występują w szerokości lamelek 25 i 50 mm natomiast żaluzje drewniane 25, 50, i 70 mm. Żaluzje 25 mm są dedykowane do niedużych przeszkleń, nierzadko montowane do ram okiennych. Żaluzje 50 i 70 mm przeznaczone są do pomieszczeń o dużych przeszkleniach, montowane na wnęki okienne lub fasady. Dostępne są także żaluzje o nietypowych kształtach.

Te węższe idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń takich jak np. pokój, kuchnia, a szersze świetnie komponują się z wnętrzami np. restauracji, kawiarni, biur. Podczas doboru żaluzji bambusowych czy drewnianych, należy zwrócić uwagę nie tylko na wymiary okna i drzwi, jakie mają zakrywać, ale i czy pasują do danego wnętrza.

Ozdobna i praktyczna drabinka taśmowa 

Istotnym i ozdobnym elementem zarówno żaluzji drewnianych, jak i bambusowych jest drabinka. W standardzie żaluzje wykonywane są z delikatną drabinką sznurkową jednak w opcji mamy drabinkę taśmową. Drabinka taśmowa podkreśla charakter żaluzji i jest jej dodatkową ozdobą. Dostępna jest w czterech szerokościach taśmy 10, 12, 25 i 38 mm. Drabinkę dobiera się pod kolor lamelek, ale czasem na zasadzie kontrastu. Na przykład żaluzja w kolorze białym z czarnymi dodatkami. Oprócz drabinki występują też inne dodatki, takie jak drewniane pokrętło i zakończenie sznurka oraz ozdobna drewniana maskownica rynny górnej. Specjalny system napędu i osprzętu umożliwia wykonanie żaluzji 50 mm w stylu Retro. W tej szerokości lamel istnieje możliwość wykonania żaluzji drewnianych czy bambusowych ze zwiększoną odpornością na wilgotność.

Różne mechanizmy sterowania 

Żaluzje drewniane i bambusowe mogą być sterowane ręcznie za pomocą sznurków, łańcuszka koralikowego z przekładnią lub korbą. Opcjonalnie, w szczególności w przypadku większych gabarytów, możliwe jest napędzanie żaluzji za pomocą standardowego lub cichobieżnego silnika elektrycznego. W wersji sterowania radiowego pilot posiada płynny obrót lameli realizowany za pomocą kulki scroll.

 Żaluzje drewniane Poznań

Dopuszczalne gabaryty żaluzji określają tabele w zależności od szerokości lamel, rodzajów napędów, a nawet koloru drewna. W żaluzjach drewnianych i bambusowych 25 mm max. szerokość 2400 mm, max. wysokość 2600 mm. W żaluzjach 50 mm max. szerokość 3600 mm, max. wysokość 3600 mm przy max. powierzchni 10 m2. W żaluzjach 70 mm, max. szerokość 2900 mm, max. wysokość 4000 mm przy max. powierzchni 10 m2.