Pergole tarasowe Poznań

pergole

PERGOLE SĄ SPECJALNYM MODELEM MARKIZ WYPOSAŻONE W STAŁE PROWADNICE ORAZ NOGI PODPOROWE Z PRZODU. KONSTRUKCJA TA TWORZY DACH ORAZ ŚCIANKĘ FRONTOWĄ. DZIĘKI WYSOKIEMU POZIOMU STABILNOŚCI PROFILI PERGOLE ODPORNE SĄ NA WIATR.

Pergole stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno na prywatnych posesjach, jak i przed restauracjami czy kawiarniami, oferując bezpieczną konstrukcję umożliwiającą przedłużenie czasu spędzanego na zewnątrz. Nasze nowoczesne pergole ogrodowe i pergola ogrodowa podkreślają funkcjonalność i estetykę przestrzeni zewnętrznych, zapewniając ochronę przed słońcem i deszczem. W salonach w Poznaniu i Puszczykowie oferujemy pergole tarasowe i pergole ogrodowe, które są dostępne w kilku rodzajach, w tym pergola tarasowa, stanowiąc świetny sposób na korzystanie z tarasu lub ogrodu mimo intensywnego nasłonecznienia. Z jednej strony tworzą intymny klimat do spokojnego wypoczynku, z drugiej zapewniają komfort przebywania pod nimi podczas spotkań rodzinnych lub towarzyskich w gronie przyjaciół. Nie tylko osłaniają nas przed nadmiernym słońcem, ale także przed opadami deszczu. Odpowiednio dobrana pergola nadaje ton małej architekturze ogrodu, a także podkreśla charakter budynku. Nasze pergole Poznań i okolice oferują z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb, w tym pergolę i pergolę tarasową, zapewniając profesjonalną instalację i szeroki wybór materiałów.

Pergole tarasowe bardziej odporne na czynniki atmosferyczne od markiz

Pergole, dzięki ich konstrukcji, w porównaniu do klasycznych markiz tarasowych, charakteryzują się dużo większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Łatwiej poradzą sobie z silnym wiatrem lub deszczem. Niektóre modele pergoli mają opcję rozwijanego pionowo poszycia również z przodu. W ten sposób zyskuje się dodatkową ochronę prywatności i zacienienie, kiedy słońce świeci nisko.

Przestrzeń na pergolach doskonale nadaje się także do tego, aby wykorzystać ją jako powierzchnię reklamową – nadrukować logotyp, nazwę firmy, hasło promocyjne czy inną dowolną grafikę.

Z czego wykonujemy pergole?

Oferowana przez nas pergola może być wykonana w zależności od typu i zastosowania z różnych rodzajów materiałów. Konstrukcja pergol wykonywana jest najczęściej z aluminium ekstrudowanego. Konstrukcja aluminiowa jest malowana proszkowo na kilka najbardziej popularnych kolorów standardowych lub na indywidualne życzenie, za dopłatą ,na kolor według kolorystyki RAL.

Elementy pergoli są łączone za pomocą śrub i wkrętów ze stali nierdzewnej.

W większości pergol dach jest wykonany z trudno przemakalnych akrylowych tkanin markizowych lub specjalnej folii technicznej. W pergolach bioklimatycznych dach wykonany jest z ruchomych lamel z ekstrudowanego aluminium, dlatego taka pergola zwana jest potocznie lamelową. Dodatkowo, wyróżniającą cechą pergoli bioklimatycznych jest możliwość wykonania dachu w formie obracanych lameli aluminiowych, co zapewnia nie tylko ochronę przed słońcem, ale także doskonałą cyrkulację powietrza.

Czym pergole różnią się od markiz tarasowych?

Z pewnością oba rodzaje zadaszeń różnią się konstrukcyjnie. Markizy tarasowe nie wymagają stosowania prowadnic i podpór, a elementem naciągającym tkaninę i trzymającym ją w płaszczyźnie są ramiona przegubowe.

Pergole mogą być wykonane w wersji przyściennej lub wolnostojącej. W wersji przyściennej z jednej strony kotwimy się do elewacji budynku, a z drugiej strony podpieramy dach pergoli za pomocą słupów. W wersji wolnostojącej pergola stoi na czterech lub sześciu słupach w zależności od gabarytów.

Zarówno w wersji przyściennej, jak i wolnostojącej oprócz dachu możemy zasłonić boki takiej pergoli różnego rodzajami osłonami. Mogą to być rolety materiałowe w systemie przeciw wietrznym ZIP, żaluzje fasadowe, rolety aluminiowe, ale także ścianki przesuwne ze szkła, drewna czy aluminium.

Jakie rodzaje pergoli proponujemy?

 

Przykładowe typy pergol:

 • Pergola Patio – lekka pergola rzymska, dach z tkaniny markizowej rozsuwanej za pomocą sznurka lub silnika elektrycznego.

 • Pergola zwijana – tkanina pergoli nawijana jest korbowo lub elektrycznie na wał, możliwość zasłonięcia dachu i frontu jednym poszyciem.

 • Pergola segmentowa – masywna pergola o bardzo wytrzymałej konstrukcji, moduły tkaniny są rozsuwane elektrycznie. W opcji możliwość zastosowania orynnowania i oświetlenia LED.

 • Pergola lamelowa – masywna pergola w całości wykonana z aluminium, słupy podporowe o dużym przekroju pełnią także funkcję odprowadzenia wody z dachu osłony. Dach wykonany z obrotowych lamel poruszanych elektrycznie. Możliwość regulacji kąta wpadania światła a także szczelnego zamknięcia dachu. W opcji oświetlenie LED.

Różne typy pergol to też różny sposób ich sterowania. W wersji ekonomicznej lekkie pergole mogą być zsuwane i rozsuwane sznurkiem. Większość pergol jest jednak napędzana przekładniami korbowymi lub silnikami elektrycznymi z możliwością pełnej automatyki.

Montaż markiz tarasowych:

 • ścienne

 • sufitowe

Tkanina:

 • Wysoka jakość tkanin, szeroka gama kolorów i wzorów.
 • Konstrukcja pergoli występuje w dowolnym kolorze RAL.

Przeznaczenie:

 • tarasy

 • domy prywatne

 • restauracje

Wyposaż swój taras w markizę!

Oferowane przez nas pergole, podobnie jak markizy tarasowe, pozwolą Ci zadaszyć miejsce na swoim tarasie, w którym spędza się miłe chwile na świeżym powietrzu. Zapraszamy do przejrzenia propozycji naszego salonu w Poznaniu i Puszczykowie!

Oferujemy również profesjonalny montaż pergoli nie tylko w Poznaniu, ale i w okolicznych miejscowościach, zapewniając wygodę i niezawodność naszych usług w tych dodatkowych lokalizacjach.