Rolety dzień – noc

rolety dzień noc

Rolety dzień – noc (roletki dzień – noc) charakteryzują się specjalną designerską tkaniną (pasy)

Dzięki tkaninie możliwe jest sterowanie światłem i widocznością. Przy opuszczonej rolecie tkaninę można ustawić tak, aby częściowo lub całkowicie zasłaniała widoczność.

Rolety dzień-noc, które oferujemy w salonach w Poznaniu i Puszczykowie to najmodniejszy ostatnio sposób aranżacji okien. Zasłony są odmianą wewnętrznych rolet materiałowych, w których zamiast jednolitej tkaniny stosowana jest tkanina stworzona z pasów na przemian z zaciemniającego i prześwitującego materiału. Zastępuje na oknie firankę i zasłonkę. Podwójny obieg tkaniny i nakładanie się pasów pozwala dozować dopływ światła słonecznego do pomieszczenia. Istnieje oczywiście możliwość całkowitego podniesienia tkaniny do góry lub zatrzymania w dowolnej pozycji.

Jak ustawia się rolety dzień-noc?

W opcji „dzień” możemy ustawić tak pasy by wpadało jak najwięcej światła (pasek firankowy nakłada się na taki sam pasek w drugiej warstwie a nieprzezierny analogicznie na nieprzezierny). W opcji „noc” paski nieprzezierne zakrywają paski firankowe i mamy maksymalne zaciemnienie. Stopień zaciemnienia jest różny w zależności od zastosowanej tkaniny. Jest ich kilkadziesiąt, różnią się kolorem, fakturą i parametrami fotometrycznymi. W katalogu znajdziemy tkaniny stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takie, które można wyczyścić na mokro. Rolety dzień – noc posiadają atesty higieniczne. Roletki świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu, przyczyniając się do powstania niepowtarzalnego klimatu.

Kasetki do rolet dzień-noc

Proponowane przez nas kasetki aluminiowe do rolet dzień-noc w kilku kolorach standardowych (biały, brąz, antracyt, szary, anoda) przykręcane są do listwy przyszybowej specjalnymi wkrętami, nie tracąc gwarancji na okna. Prowadnice aluminiowe są przyklejane za pomocą specjalnej taśmy piankowej. Istnieje możliwość przyklejenia kasetki lub zamontowania jej na uchwytach bezinwazyjnych.

Kasetki roletek dzień – noc chronią tkaninę przed zabrudzeniem a prowadnice maskują prześwity przy listwie przyszybowej.

Można zastosować tzw. system przestrzenny wtedy kasetka i prowadnice są klejone wokół wnęki przyszybowej.

Maksymalne gabaryty roletek uzależnione są od grubości tkaniny, szer. maksymalna 1500 mm, wysokość do 2300 mm.

Rolety w systemie wolnowiszącym

Przy większych gabarytach rolet stosuje się rolety dzień – noc w systemie wolno wiszącym z kasetą o większych gabarytach. Kaseta występuje w standardzie w 7 kolorach (biały, kremowy, brąz, anoda, szary, antracyt, czarny). Istnieje możliwość malowania kaset na dowolny kolor RAL, a także zastosowanie napędu bateryjnego lub sieciowego. Max. szerokość 2300 mm, max. wysokość 2500 mm.

Wolno wiszące rolety dzień-noc są niezwykle estetyczne, a zarazem funkcjonalne Mocuje się je bezpośrednio do sufitu, ściany lub wnęki okiennej przy pomocy wkrętów i kołków. Ten rodzaj montażu pozwala na ich zawieszenie we wszystkich oknach niezależnie od ich kształtu czy rozmiaru. Jest to więc świetne rozwiązanie dla przeszkleń o nietypowych wymiarach.

Jak montujemy rolety dzień-noc?

Wyróżniamy kilka systemów materiałowych roletek dzień – noc. Rolety mogą być wolno wiszące typ okienny mini z możliwością montażu bezinwazyjnego lub w kasecie z prowadnicami.

Tkanina:

Tkaniny są transparentne, posiadają unikatową fakturę w postaci pasów, która stanowi element dekoracyjny.

Szeroka gama kolorystyczna.

Montaż rolet dzień-noc:

W zależności od systemu może być:

  • okienny

  • ścienny

  • sufitowy

Przeznaczenie:

  • okna

  • wnęki

Zasłony dzień-noc łączą w sobie zalety rolet materiałowych i żaluzji poziomych. Zapewniają łatwą regulację wpadającego światła. Modne i nowoczesne, sprawdzą się w niejednej aranżacji. Specjalny mechanizm pozwala zatrzymać je w trzech pozycjach w zależności od potrzeb domowników: otwartej, półotwartej i zamkniętej. W ten sposób mogą indywidualnie kontrolować nie tylko poziom nasłonecznienia, ale i intymności. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszych salonów w Poznaniu i Puszczykowie! Gwarantujemy szybki montaż i demontaż rolet!

Nasze realizacje