Moskitiery drzwiowe, przesuwne pilsowane

Moskitiery drzwiowe
Moskitiery drzwiowe przeznaczone są do zabezpieczenie większych powierzchni.
najnowszy typ moskitiery drzwiowej. Jej głównym zastosowanie to wyjścia tarasowe potocznie zwane HS ze względu na próg o wysokości tylko 4mm. Profile moskitiery w kolorach białym, brązowym, antracytowym, silver i bazaltowo szarym. Możliwość malowania na RAL lub okleinowana w 3 kolorach oklein. Siatka tylko w kolorze czarnym. Moskitiera plisowana może występować z futryną częściową lub całkowitą.

Moskitiery przesuwne

Profil wykonany z aluminium, siatka na owady występuję w kolorze szarym. Moskitiery przesuwane drzwiowe występują w różnych kolorach nawet drewnopodobnych.

Wyróżniamy następujące typy moskitier:

Moskitiera drzwiowa rolowana

Moskitiera drzwiowa rolowana w poziomie to alternatywne zabezpieczenie drzwi przed owadami. Najczęściej stosowana na pojedynczych drzwiach balkonowych, ale w wersji podwójnej można zamontować na drzwiach podwójnych. Kasetka i prowadnice moskitiery rolowanej wykonane z aluminium ekstrudowanego malowanego w kilku kolorach podstawowych (biały, brąz, antracyt, bazaltowy szary). Istnieje możliwość malowania armatury według RAL lub jej okleinowania w kolorach złoty dąb, orzech i winchester. Siatka w kolorze szarym lub czarnym. Moskitiera jest napędzana za pomocą sprężyny samonaciągowej. Moskitiera jest zaciągana z lewej strony na prawą lub odwrotnie i blokowana za pomocą listwy magnetycznej. Możliwość zastosowania spowalniacza. Maksymalne gabaryty: szerokość 1500 mm (3000 mm w wersji podwójnej), wysokość 2400 mm przy powierzchni nie przekraczającej 3,6 m2 (5,8 m2 w wersji podwójnej).

Moskitiera drzwiowa skrzydłowa

Moskitiera drzwiowa skrzydłowa to najstarsza i najbardziej popularna moskitiera drzwiowa. Otwiera się i zamyka jak drzwi wejściowe a montuje się ją od ich zewnętrznej strony. Profile drzwiowe wykonane z aluminium ekstrudowanego w kilku kolorach podstawowych (biały, brąz, srebrny, bazaltowy szary). Możliwość malowania wg. palety RAL lub okleinowania w 6 okleinach. Siatka w kolorze szarym i czarnym za dopłatą aluminiowa. Zamykana za pomocą klamki na magnesy a za dopłatą z listwą magnetyczną. Możliwość zamówienia z samozamykaczem oraz dodatkowym profilem uszczelniającym z uszczelką szczotkową. Maksymalne gabaryty szerokość 120 mm, wysokość 2300 mm przy max. powierzchni 2,7 m2. Istnieje możliwość zamówienia drzwi wraz z aluminiową futryną.

Moskitiera drzwiowa przesuwna

Moskitiera drzwiowa przesuwna – ultra lekkie zastosowanie na wyjście tarasowe w szczególności gdy zamontowane są już rolety zewnętrzne. Profile wykonane z aluminium ekstrudowanego o małej grubości pozwalają się zmieścić z montażem pomiędzy drzwi a roletę. Profile w kolorach białym, brązowym, antracytowym i bazaltowo szarym. Siatka drzwi przesuwnych w kolorze szarym lub czarnym. W moskitierze jednoskrzydłowej możliwość zastosowania siatki aluminiowej. Możliwość malowania w kolorze RAL lub okleinowania na kolor złoty dąb, orzech i winchester. Prowadnice typu Z w wersji jednoskrzydłowej i typu U w wersji dwuskrzydłowej.

Moskitiera plisowana

Moskitiera plisowana – najnowszy typ moskitiery drzwiowej. Jej głównym zastosowanie to wyjścia tarasowe potocznie zwane HS ze względu na próg o wysokości tylko 4mm. Profile moskitiery w kolorach białym, brązowym, antracytowym, silver i bazaltowo szarym. Możliwość malowania na RAL lub okleinowana w 3 kolorach oklein. Siatka tylko w kolorze czarnym. Moskitiera plisowana może występować z futryną częściową lub całkowitą.

Przeznaczenie:

  • drzwi
  • balkony
  • tarasy

 

 

Zalety moskitiery przesuwnej

Ten funkcjonalny produkt może być wykorzystany do rozmaitych typów okien i drzwi. Delikatna przesuwana siatka nie rzuca się w oczy i nie zaburza estetyki miejsca. Dzięki drobnym oczkom znajdującym się na jej powierzchni nawet najmniejsze owady nie mogą dotrzeć do wnętrza domu. Jej struktura ogranicza również przenikanie i nawiewanie kurzu, piasku czy liści. Jeśli marzysz o tym, by móc spędzać czas przy otwartych oknach, chcesz słyszeć śpiew ptaków, czuć przepływ powietrza bez bzyczenia komarów i innych insektów, skorzystaj z tego rozwiązania.

Istotne cechy i funkcje moskitiery drzwiowej przesuwnej:Wybór pomiędzy jedno a dwuskrzydłową moskitierą przesuwną

O wyborze między dwoma typami produktu decyduje zazwyczaj rozmiar drzwi lub okna, które chce się osłonić. Wariant przesuwany jednoskrzydłowy jest bardziej kompaktowy, odpowiedni do pojedynczych drzwi, natomiast dwuskrzydłowy może być wykorzystany przy przejściach o większej szerokości. W przypadku tej drugiej opcji można zapewnić sobie większą swobodę w przemieszczaniu – każde ze skrzydeł przesuwane jest niezależnie od drugiego.

Moskitiery przesuwne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Model przesuwany swobodnie otwiera się i zamyka dzięki prowadnicom. Jest łatwy w montażu i demontażu. Może być używany razem z roletami zewnętrznymi. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów z powodzeniem służy przez długi czas. Zastosowanie tego rozwiązania w drzwiach pozwala zaoszczędzić przestrzeń, którą zabierałyby tradycyjne warianty otwierane na zawiasach. Po sezonie letnim produkt łatwo zdjąć i wyczyścić. Tego typu ochrona przed insektami jest atrakcyjna cenowo i łatwa do zainstalowania, co też może być doceniane przez osoby, które wynajmują lokum. Warto też zwrócić uwagę, że przesuwana osłona przepuszcza światło i nie zacienia wnętrza.

Jaki typ moskitiery przesuwnej zastosować?

Rodzaj osłony przesuwanej dobrać można ze względu na rozmiar okna lub drzwi. Do wyboru są zarówno modele jedno-, jak i dwuskrzydłowe. Przy szerszych przejściach polecane są warianty dwutorowe, jednak jest to uzależnione od indywidualnych preferencji. Produkty dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dzięki temu można je dopasować do estetyki swojego domu. Nasi pracownicy służą profesjonalnym doradztwem przy dokonywaniu zakupów.

Nasze realizacje