Rolety zewnętrzne zabezpieczające i antywłamaniowe – Poznań

Rolety zabezpieczające zewnętrzne posiadają szereg zalet od podniesienia komfortu cieplnego wewnątrz mieszkań , zwiększenie izolacji akustycznej (hałas z zewnątrz) poprzez ochronę okien i szyb do podniesienia poziomu zabezpieczenia budynku przed włamaniem. W 99% wszystkie zamontowane rolety zewnętrzne na naszych mieszkaniach , domach czy firmach i instytucjach spełniają właśnie te wszystkie parametry. Zwiększona izolacyjność akustyczna i termiczna jest spowodowana poprzez wypełnienie płaszcza (pancerza) pianką poliuretanową. W zależności od zastosowanej wysokości i grubości pancerza izolacyjność się zwiększa. Rolety zamontowane bezpośrednio na ramę okna (tzw. compakty)  posiadają także kasety wypełnione styrodurową wkładką izolacyjną. W jesienno- zimowe dni opuszczone rolety zatrzymują podmuchy wiatru uderzające w nasze okna oraz podnoszą temperaturę we wnęce okiennej nawet o kilka stopni. W odwrotny sposób rolety działają w porach roku gdy intensywnie operuje słońce. Pancerz aluminiowy wypełniony pianką obniża nam temperaturę w pomieszczeniach ze względu na zatrzymywanie części energii słonecznej. Jednocześnie perforacja na zamkach listwy pancerza umożliwia nam wietrzenie pomieszczeń oraz stwarza półmrok. Rolety w przeważającej liczbie obsługiwane są ręcznie za pomocą zwijaczy lub nawijarek korbowych ale coraz częściej stosuje się napędy elektryczne sterowane za pomocą przełączników lub radiowe za pomocą pilotów.

Dla bardziej wymagających klientów proponujemy system łączności dwukierunkowej i obsługa rolet za pomocą internetu ( tablet, smartphone). Rolety aluminiowe są często montowane ze względu nie na izolacyjność ale jako ochrona budynku przed włamaniem. Dowiedzione jest że włamania do budynków następują gdy mamy nie zabezpieczone okno . Potencjalny włamywacz raczej wybierze mieszkanie w którym nie ma krat lub rolety niż to w którym takie zabezpieczenie się znajduje. Standardowa roleta zewnętrzna na naszych oknach ma funkcję odstraszenia potencjalnego włamywacza dla tego nazywamy ją roletą zabezpieczającą ale nie antywłamaniową. Oczywiście sforsowanie rolety zabezpieczającej zajmie trochę czasu i przede wszystkim narobi hałasu szczególnie gdy posiada dodatkowe akcesoria w postaci rygli ręcznych , zamków lub rygli automatycznych.

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe są dużo solidniej wykonane i posiadają atesty w klasie odporności na włamanie. Kasety górne , prowadnice boczne i listwy dolne są wykonane z grubościennych profili. Pancerz takich rolet jest wykonany z extrudowanego aluminium bez pianki albo z pancerza opartego na grubszej taśmie aluminiowej i specjalnie utwardzonej piance wewnątrz. Rolety antywłamaniowe są napędzane już tylko elektrycznie ze względu na wagę pancerza rolety ok. 8kg/m2 ( waga pancerza standardowej rolety ok. 3kg/m2) . Sforsowanie takiej rolety jest dużo trudniejsze…. ale nie niemożliwe natomiast koszt rolety antywłamaniowej jest nieporównywalnie większy niż cena standardowych rolet zabezpieczających.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe Poznań