Verticale

verticale
Verticale – żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe zwane potocznie vertikalami najlepiej się sprawdzają na dużych przeszkleniach biurowych, budynków użyteczności publicznej ale też w lokalach mieszkalnych. Ze względu na bogatą ofertę tkanin, zróżnicowanych pod względem grubości i stopnia zaciemnienia, są doskonałą ochroną przeciwsłoneczną.

Szyny vertikali, przypominają karnisz i są wykonane z grubościennego aluminium w standardzie malowanego proszkowo na biało. Istnieje możliwość za dopłatą malowanie na dowolny kolor RAL. Szyny montowane są do sufitu za pomocą klipsów lub do ściany poprzez dodatkowe uchwyty kątowe. Najczęściej szyny są proste instalowane w poziomie lub na pochyłych stropach (np. lokal na poddaszu). Istnieją systemy, które umożliwiają wykonanie szyn giętych w poziomie i pionie gdy mamy do czynienia z sufitami lub ścianami łukowatymi. W standardzie żaluzje pionowe rozsuwamy i zsuwamy za pomocą sznurka, natomiast obrót o 180 stopni uzyskujemy poprzez łańcuszek kulkowy. Innym rozwiązaniem sterowania jest przesuwanie i obrót realizowane za pomocą pokrętła.

Tkaniny vertikali potocznie nazywane lamelami występują w szerokości 89 i 127 mm. W katalogach materiałów znajdziemy ponad 300 próbek różniących się kolorem, grubością, strukturą, wzorem oraz parametrami fotometrycznymi. Tkaniny posiadają atesty higieniczne a niektóre z nich atesty ogniowe. Lamele są zakończone kieszeniami, w których umieszczone są obciążniki spięte pomiędzy sobą łańcuszkami.

Vertikale możemy rozsuwać na jedną ze stron lub na dwie strony jednocześnie (potoczny teatrzyk). Często wykorzystujemy żaluzje pionową jako mobilną ściankę działową dzieląc pomieszczenia na różne obszary. Jest to rozwiązanie idealne dla lokali biurowych gdzie musimy wydzielić osobne sektory dla poszczególnych pracowników.

Żaluzje pionowe wykonujemy na max. szerokość 500 cm, a wysokość 400 cm.

Istnieje możliwość napędzania vertikali za pomocą silników niskonapięciowych i wysterowania ich za pomocą przełączników, pilotów, czy z pulpitu wykonawczego.

W pomieszczeniach gdzie występuje duża wilgotność , wymagana jest sterylność lub dezynfekcja i zmywanie można zastosować vertikale z lamelami PCV. Takie rozwiązanie najczęściej stosuje się w szpitalach i stołówkach. Lamele PCV występują w szerokościach 89mm, nie posiadają już obciążników ale mogą być spięte łańcuszkiem dolnym.

Verticale zwane inaczej żaluzjami pionowymi charakteryzują się pionowymi lamelami. Idealnie prezentują się w wysokich pomieszczeniach lub jako element dzielący wnętrze. Regulacja przenikania światła odbywa się poprzez ustawienie kąta odchylenia lameli oraz zakresu rozsunięcia żaluzji. Doskonałe do biur, sal konferencyjnych. Można stosować je również we wnętrzach ze skosami oraz pionowymi lub poziomymi kształtami łukowymi.

Lamele:

  • Lamele występują w dwóch szerokościach 89 mm i 127 mm.
  • Szeroki wybór kolorów i faktur tkanin.
  • Dodatkowo lamele mogą być wykonane z PCV

Montaż:

  • sufitowy

Przeznaczenie:

  • okna
  • wnęki
  • zastosowanie jako ścianki działowe
Nasze realizacje