Rolety i żaluzje fasadowe Anwis – Poznań

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć żaluzje i rolety firmy Anwis. Są to zarówno wewnętrzne osłony okienne jak i zewnętrzne osłony elewacyjne.
Wewnętrzne żaluzje i rolety firmy Anwis przeznaczone są do ochrony pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i przemysłowych przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Modele zewnętrzne, fasadowe pełnią dodatkowo rolę zabezpieczenia przed włamaniem i zapewniają maksymalną prywatność – osłaniają przed niepożądanymi spojrzeniami. Ich zaletą jest też zarówno zwiększanie izolacyjności akustycznej pomieszczeń, jak i termicznej, przez co przyczyniają się do zmniejszenia wydatków na klimatyzację oraz ogrzewanie.


Rolety Anwis

Dzięki odpowiedniemu dobraniu koloru lub wzoru możemy wykreować wystrój wnętrza. Jasne przezierne tkaniny optycznie powiększają pomieszczenia oraz je rozświetlają. Tkaniny ze wzorami nadają pomieszczeniom głębię i przestrzenność. W pomieszczeniach takich jak sypialnia lub pokój małych dzieci możemy zainstalować rolety z tkaninami nDzięki odpowiedniemu dobraniu koloru lub wzoru możemy wykreować wystrój wnętrza. Jasne przezierne tkaniny optycznie powiększają pomieszczenia oraz je rozświetlają. Tkaniny ze wzorami nadają pomieszczeniom głębię i przestrzenność. W pomieszczeniach takich jak sypialnia lub pokój małych dzieci możemy zainstalować rolety z tkaninami nie przepuszczającymi światła. Żaluzje Anwis montujemy w Poznaniu i na terenie całej Wielkopolski.

Możemy wyodrębnić kilka głównych typów rolet Anwis. Rolety z największą historią wolno wiszące, najczęściej stosowane obecnie rolety w kasetach z prowadnicami bądź też nowość z ostatnich lat roleta dzień-noc. Na oknach dachowych montowany jest specjalny typ rolet z napędem sprężynowym.

Żaluzje Anwis

W tego typu zasłonach możemy znaleźć zarówno tradycyjne żaluzje aluminiowe 16 mm, 25 mm w wersji międzyszybowej i naszybowej  jak i nowocześniejszy system żaluzji Venus 16 lub 25 mm z płaską maskownicą rynienki, prowadzeniem bocznym i obsługą podnoszenia, opuszczania i regulacji lamelek żaluzji za pomocą łańcuszka kulkowego. Przy większych powierzchniach możemy zastosować żaluzje aluminiowe w szerokości lamel 50 mm. W jednym module żaluzji zakrywamy powierzchnię nawet 3,5 x 3,5 m .

żaluzje fasadowe anwis

Żaluzje z lamelami drewnianymi są kolejnym rodzajem zasłon firmy Anwis. Od standardowej szerokości 25 mm, poprzez 50 mm do lamel 70 mm, stosując różne kolory i faktury drewna aranżujemy każde pomieszczenie.

Coraz częściej stosowaną zasłoną jest żaluzja plisowana lub duoplisa. Dziesiątki tkanin  o różnych fakturach i kolorach są powodem dla którego inwestorzy bądź projektanci wnętrz chętnie sięgają po ten rodzaj zasłon. Dodatkowym atutem duoplisy jest wytworzona komora powietrzna co powoduje bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz zamaskowanie sznurków w strukturze tkaniny. Często stosowana na oknach dachowych  i ogrodach zimowych.

Firma Anwis posiada także żaluzje i rolety które montujemy na zewnątrz budynku. Ich zaletą jest to że oprócz regulacji dostępu światła zatrzymują też energię cieplną gdy jest ona uciążliwa w okresie letnim bądź też są zabezpieczeniem przed zimą lub włamaniem w przypadku rolet aluminiowych.

Żaluzje fasadowe Anwis

rolety anwis Poznań

Jest to nowoczesna, elegancka osłona bardzo często stosowana zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych jak i w firmach, uczelniach, halach i innych instytucjach użyteczności publicznej. Żaluzje zakrywają duże powierzchnie często wspomagając system klimatyzacji budynku. Możemy dobrać szerokość i kształt lamel w zależności od potrzeb, wyglądu fasady, ceny.  Rozróżniamy cztery typy żaluzji  C 65, C80, S70 i Z90. W żaluzjach  fasadowych jak w każdej osłonie na zewnątrz budynku możemy zastosować system sterowania wraz z automatyką pogodową.

Rolety Anwis zewnętrzne materiałowe

Potocznie zwane screenami. Rolety Anwis stosowane na oknach i fasadach. Największymi zaletami tego typu rolet jest wizualny kontakt z otoczeniem przy opuszczonej tkaninie oraz możliwość zastosowania systemu przeciwwietrznego tzw. ZIP. System ZIP zapewnia funkcjonalne, nowoczesne prowadzenie tkaniny. Specjalny zamek zintegrowany z tkaniną osłony sprawia, że jest ona zawsze odpowiednio napięta i podczas użytkowania nie wypada z prowadnic. Dzięki temu zasłaniana powierzchnia jest bez jakichkolwiek prześwitów. Przy opuszczonej tkaninie spełniają funkcję moskitiery. Tkanina rolety screen zbudowana jest z włókna szklanego i PCV co pozwala czyścić ją i zwijać na mokro bez obawy o butwienie.

Rolety aluminiowe zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowią również doskonałą izolację akustyczną, termiczną, powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej, zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in.: przed gradem, deszczem, śniegiem, porywistym wiatrem.
Występują w 3 różnych typach; jako roleta elewacyjna, roleta podtynkowa do zabudowy oraz naokienna zwana potocznie compaktem.

Montaż i serwis osłon okiennych oraz elewacyjnych

Nasze salony i showroomy zlokalizowane są w Puszczykowie oraz w Poznaniu – można się tam zapoznać z bogatą ofertą rolet, żaluzji fasadowych, plis i duoplis marki Anwis, skorzystać z fachowego doradztwa i pomocy przy doborze najlepszego rozwiązania. Świadczymy ponadto usługi montażu oferowanych produktów, serwisujemy je, zajmujemy się wymianą napędów elektrycznych oraz innych podzespołów. Klienci zawsze mogą liczyć na pełne wsparcie posprzedażowe.