Pergole

Pergole
Pergole tarasowe profesjonalny system zadaszenia
Pergole

Pergole są specjalnym modelem markiz wyposażone w stałe prowadnice oraz nogi podporowe z przodu. Konstrukcja ta tworzy dach oraz ściankę frontową. Dzięki wysokiemu poziomu stabilności profili pergole odporne są na wiatr.


Pergole to świetny sposób na korzystanie z tarasu lub ogrodu mimo intensywnego nasłonecznienia. Z jednej strony tworzą intymny klimat do spokojnego wypoczynku, z drugiej zapewniają komfort przebywania pod nimi podczas spotkań rodzinnych lub towarzyskich w gronie przyjaciół.  Nie tylko osłaniają nas przed nadmiernym słońcem, ale także przed opadami deszczu. Odpowiednio dobrana pergola nadaje ton małej architekturze ogrodu a także podkreśla charakter budynku.
 
Pergola może być wykonana w zależności od typu i zastosowania z różnych rodzajów materiałów. Konstrukcja pergol wykonywana jest najczęściej z aluminium ekstrudowanego, ale także z żelaza lub drewna. W przypadku konstrukcji metalowej jest ona malowana proszkowo na kilka najbardziej popularnych kolorów standardowych lub na indywidualne życzenie za dopłatą na kolor według kolorystyki RAL.
Elementy pergoli są łączone za pomocą śrub i wkrętów ze stali nierdzewnej.
 
Pergole mogą być wykonane w wersji przyściennej lub wolnostojącej. W wersji przyściennej z jednej strony kotwimy się do elewacji budynku a z drugiej strony podpieramy dach pergoli za pomocą słupów. W wersji wolnostojącej pergola stoi na czterech lub sześciu słupach w zależności od gabarytów.
 
Zarówno w wersji przyściennej jak i wolnostojącej oprócz dachu możemy zasłonić boki takiej pergoli różnego rodzajami osłonami. Mogą to być rolety materiałowe w systemie przeciw wietrznym ZIP, żaluzje fasadowe, rolety aluminiowe ale także ścianki przesuwne ze szkła, drewna czy aluminium.
 
W większości pergol dach jest wykonany z trudno przemakalnych akrylowych tkanin markizowych lub specjalnej folii. W pergolach bioklimatycznych dach wykonany jest z ruchomych lamel z ekstrudowanego aluminium dlatego taka pergola zwana jest potocznie lamelową.
 
Różne typy pergol to też różny sposób ich sterowania. W wersji ekonomicznej lekkie pergole mogą być zsuwane i rozsuwane sznurkiem. Większość pergol jest jednak napędzana silnikami elektrycznymi z możliwością pełnej automatyki.
 
Przykładowe typy pergol:
 
Pergola Patio - lekka pergola płaska, dach z tkaniny markizowej rozsuwanej za pomocą sznurka lub silnika elektrycznego.
 
Pergola zwijana - tkanina pergoli nawijana jest korbowo lub elektrycznie na wał, możliwość zasłonięcia dachu i frontu jednym poszyciem.
 
Pergola segmentowa - masywna pergola o bardzo wytrzymałej konstrukcji, moduły tkaniny są rozsuwane elektrycznie. W opcji możliwość zastosowania orynnowania i oświetlenia LED.
 
Pergola lamelowa- masywna pergola  w całości wykonana z aluminium , słupy podporowe o dużym przekroju pełnią także funkcję odprowadzenia wody z dachu osłony. Dach wykonany z obrotowych lamel poruszanych elektrycznie. Możliwość regulacji kąta wpadania światła a także szczelnego zamknięcia dachu. W opcji oświetlenie LED.
Montaż:

  • ścienne
  • sufitowe

Tkanina:

  • Wysoka jakość tkanin , szeroka gama kolorów i wzorów.
  • Konstrukcja pergoli występuje w dowolnym kolorze RAL.

Przeznaczenie:

  • tarasy
  • domy prywatne
  • restauracje
Nasze realizacje: 
Pergola
Pergola tarasowa profesjonalny system zadaszenia
Pergola - Poznań
Pergola - Poznań
Pergola - Poznań
Pergola
Pergola
Pergola