Żaluzje zewnętrzne fasadowe

– są nowoczesnym, eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasady budynku. Lekka i prosta budowa doskonale funkcjonuje w nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami. Elementem ruchomym są tzw. lamele żaluzjowe o szerokości 50, 65, 80 i 88 mm. Dostęp światła uzyskujemy poprzez ustawianie lamelek pod różnym katem w zakresie od 0 do nawet 180 stopni przy niektórych typach. Żaluzje fasadowe chronią wnętrze budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem oraz poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Inne nazwy żaluzji: żaluzje lamelowe, żaluzje elewacyjne, żaluzje poziome zewnętrzne, fasadówki.

Żaluzje zewnętrzne stałe

– montowane na elewacjach w postaci lamel o różnym kształcie, wymiarze i rozstawie. Posiadają wiele zastosowań. Mogą w mniejszy lub większy sposób stanowić zaciemnienie pomieszczeń poprzez zamontowanie ich na oknach bądź fasadach w pozycji pionowej lub poziomej w postaci daszków. Stanowią także funkcję ozdobną na elewacjach budynków lub podkreślają styl budynku jako tzw. detale architektoniczne. Rozróżniamy trzy główne typu żaluzji związane z kształtem lamel. Typ C i typ Z – żaluzje gięte bądź tłoczone montowane na grzebieniach systemowych oraz wielkoformatowe eliptyczne lamele tłoczone montowane na uchwytach widełkowych bądź pomiędzy rafterami. Ostatni typ zwany potocznie wrzecionami może być także w wersji ruchomej ręcznie lub elektrycznie. Wszystkie typy żaluzji możemy malować na dowolny kolor także o fakturze drewnopodobnej. Inne nazwy żaluzji: łamacze światła, światłochrony,

Żaluzje zewnętrzne akustyczne

– są to żaluzje wykorzystywane do ochrony przed hałasem wynikającym z pracy urządzeń wentylacyjnych na dachach budynku. Stosujemy extrudowane lamele typu C lub Z lub lamele wypełnione wełną posiadające atesty na odporność akustyczną.