Zadaszenie tarasu Poznań

Markizy czy pergole idealnie nadają się jako zadaszenie tarasu zwłaszcza w gorące letnie dni. Doskonale sprawdzą się także jako zabudowa chroniąca przed deszczem. W salonie firmowym, który zlokalizowany jest w Poznaniu i w Puszczykowie, oferujemy modele różniące się pod względem wzorów, jak i kolorystyki, które można dobrać do własnych oczekiwań.

Każdy z tych produktów wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie różnych czynników atmosferycznych. Obie propozycje zadaszenia są także bezpiecznym rozwiązaniem. Dzięki np. specjalnej automatyce, w jaką mogą być wyposażone niektóre markizy, osłony zwijają się w przypadku przekroczenia ustawionej granicznej siły wiatru.

Możliwości zabudowy tarasu

Markizy to często i chętnie wybierana przez klientów prywatnych zabudowa tarasowa, którą można użytkować przez wiele sezonów. Mocuje się je m.in. do ścian fasady czy krokwi dachowych, a ich wysięg regulowany jest według potrzeb. Wyposażone są w sprężynowe ramiona przegubowe lub teleskopowe, za pomocą których wysuwana jest tzw. belka czołowa wraz z tkaniną. Ich zadaniem jest utrzymywanie w stałym napięciu poszycia przeciwsłonecznego.

Kolejną opcją zadaszenia tarasowego mogą być pergole, będące odmianą markiz. Składają się ze stałych prowadnic oraz nóg podporowych z przodu, tworząc dach oraz ściankę frontową. Ich konstrukcja jest na tyle stabilna i mocna, że może stanowić skuteczną osłonę przeciwwietrzną.

Oba rozwiązania zapewniają nie tylko cień i chłód w gorące dni, ale także mogą być ciekawą ozdobą ogrodu.