Sterowanie roletami, systemy sterowania SOMFY

Jeszcze kilka lat temu standardem było podnoszenie i opuszczanie rolet za pomocą taśmy, co nie należało do szczególnie komfortowych rozwiązań. W domach jednorodzinnych lub w większych budynkach, w których liczba okien była duża bieganie od rolety do rolety zajmowało sporo czasu i energii.
Idealnym rozwiązaniem takiej sytuacji jest zastosowanie napędów i systemów sterowania SOMFY.

W ofercie SOMFY klienci znajdą rozwiązania kablowe, które wymagają wcześniejszego zaplanowania, już na etapie budowy lub, w przypadku już istniejących osłon, wiążą się z koniecznością kucia ścian celem położenia okablowania. Z pewnością minusem tego typu rozwiązań jest brak możliwości zmiany konfiguracji sterowania w późniejszym okresie użytkowania. Raz zaplanowane pozostaną niezmienione, chyba że użytkownik zdecyduje się na ponowne kucie ścian.

Najczęstsze typy sterowania zasłonami:

Sterowania kablowe – indywidualne.
Jest to rozwiązanie z użyciem najprostszych sterowań. Jedno sterowanie do jednej rolety.

Sterowania kablowe -grupowe.
Każdą z rolet możemy sterować indywidualnie. Rolety możemy też łączyć w grupy np. wszystkie rolety w jednym pokoju czy na piętrze możemy podnosić i opuszczać za pomocą jednego przełącznika lub sterowania, manualnie lub całkowicie automatycznie.

Sterowania radiowe SOMFY.

Najlepszym i oferującym najwyższy komfort obsługi rolet jest system radiowy RTS.  Ma on ogromną przewagę nad innymi rozwiązaniami ponieważ w każdej chwili można zmienić konfiguracje sterowań i dostosowywać do indywidualnych, aktualnych potrzeb użytkownika. Nie trzeba przy tym kuć ścian i prowadzić okablowania, wszystkich zmian dokonuje się w kilka minut. Somfy ma w swojej ofercie kilka pilotów i sterowań RTS, dzięki którym można obsługiwać nie tylko pojedyncze rolety ale również grupy rolet lub wszystkie centralnie za pomocą jednego nadajnika.