Refleksole, żaluzje fasadowe i żaluzje aluminiowe – heliosun w terenie

Często spotykamy się pytaniami od naszych potencjalnych klientów, czy zamontujemy im rolety, żaluzje, moskitiery, markizy po za Poznaniem. Oczywiście że tak, z wyjątkami gdzie jest to nieopłacalne dla klienta z uwagi na małą ilość zasłon w stosunku do kosztów dojazdów na pomiar i instalację. Czasem jest to kilka roletek standardowych np. za 900 zł a klient mieszka…. np. w Rzeszowie. Piękne miasto ale koszt dojazdów na pomiar i montaż przekracza koszt rolet. W niektórych przypadkach udaje się połączyć różne realizacje w podobnych lokalizacjach/kierunkach i rozłożyć koszty transportu. Większe projekty kierują się innymi prawami. Są to zazwyczaj większe ilości rolet czy żaluzji, koszty się rozkładają i dojazdy do Warszawy, Wrocławia czy Łodzi nie stanowią większych problemów.  Z racji lokalizacji naszej firmy (Puszczykowo i Poznań Rataje) najkorzystniej koszt instalacji i dojazdu przedstawia się w Wielkopolsce.
Chcemy podzielić się z Wami przykładowymi naszymi realizacjami w tzw. ”terenie”.

Rolety akustyczne – Łódź

Rolety w systemie wolno wiszącym montowane na oknach sal teatralnych. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie tkanina o specjalnych właściwościach akustycznych. Tkanina ta poprawia akustykę sal, niweluje pogłos, powoduje że głos czy muzyka są bardziej wyraźne w odbiorze. Oczywiście im więcej rolet akustycznych czy żagli akustycznych w salach lub aulach to efekt jest bardziej optymalny.

Rolety screen –  Wrocław

Rolety ze względu na gabaryty z napędem korbowym. Tkanina typu screen niwelująca promieniowanie słoneczne  czyni pracę przy komputerze bardziej komfortową jednocześnie nie pozbawiając nas wizualnego kontaktu ze światem zewnętrznym. W zależności od potrzeby stosujemy tkaniny o 1, 3, 5 i 10 % otwarciu.

Żaluzje fasadowe – Grodzisk Mazowiecki

Żaluzje aluminiowe weneckie montowane na zewnątrz budynków potocznie zwane fasadówkami. Chronią pomieszczenia mieszkań, domów, biur od nadmiaru energii cieplnej latem i uciążliwego promieniowania świetlnego przez cały rok. Występują różne typy żaluzji C65, C80, S70, Z90 w zależności od zastosowanych lamel i różny sposób sterowania, od korby po sterowanie pilotem z pełną automatyką.

 
Duoplisy elektryczne –  Czeladź

Duoplisy napędzane elektrycznie montowane w tym przypadku u podnóża szybów świetlików dachowych. Poprzez podwójną strukturę tkaniny (w przekroju tzw. plaster miodu) oprócz funkcji zaciemnienia pomieszczeń są dobrym izolatorem termicznym. Mogą być montowane na dowolnych oknach, również o nietypowym kształcie, często stosowane w ogrodach zimowych.

Rolety screen i duoplisy – ogród zimowy w Warszawie

Ponowne zastosowanie rolet screen i duoplis, w tym przypadku w ogrodzie zimowym. Na dachu duoplisy, na ściankach bocznych rolety screen.

Zasłony plisy – ogród zimowy w rejonie Buku

Nie tylko duoplisy możemy zastosować na dachu ogrodu zimowego. Ekonomiczniejszym rozwiązaniem są standardowe plisy, jednak nie są one już tak dobrym izolatorem termicznym. Jednak klientom zależy czasem bardziej na osłonie przed oślepiającym światłem a w mniejszym stopniu przed ciepłem.

Żaluzje fasadowe – Czempiń

Przykład zastosowania żaluzji fasadowych w nowym budownictwie. Odpowiednia technologia pozwala na ukrycie mechanizmów żaluzji i prowadnic w ociepleniu. W tej realizacji króluje modny w ostatnich latach kolor antracytowy.

Rolety refleksyjne screen – Niepruszewo

Kolejny przykład zastosowania rolet z tkaniną screen w pomieszczeniach jednej z firm w Niepruszewie. Wielkogabarytowe rolety świetnie spisują się na fasadach  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Żaluzje poziome aluminiowe – Srem

W tym wypadku zastosowaliśmy żaluzje weneckie o szerokości lamel 50mm. Żaluzje są obsługiwane ręcznie. Niestandardowo lamelki żaluzji są perforowane przez co, w szczególności w mniej nasłonecznionych pomieszczeniach, kontrolujemy dostęp światła a mimo to widzimy co się dzieje na zewnątrz.

Rolety wewnętrzne screen – Puszczykowo

Rolety screen zastosowane w sali konferencyjnej szkoły w Puszczykowie chronią przed promieniami słonecznymi w czasie narad czy pokazów z rzutnika/projektora umożliwiając jednocześnie normalną pracę (notatki, komputer). Takie funkcje rolet refleksyjnych uzyskujemy poprzez zastosowanie tkanin o optymalnie dobranym parametrze fotometrycznym.
 
Powyżej zaprezentowaliśmy tylko przykładowe lokalizacje instalacji naszych żaluzji, rolet, moskitier czy markiz po za obrębem Poznania i okolic. Montowaliśmy nasze zasłony w Wielkopolsce: Września, Opalenica, Powidz, Nowy Tomyśl, Oborniki, Leszno, Kalisz, Ostrów, Piła, Skoki, Wolsztyn, Grodzisk Wlkp, Wronki, Słupca, Gniezno, Pobiedziska, Chyby, Kościan, Środa Wlkp. , Buk, Sierosław, Rokietnica, Murowana Goślina, Kamińsko, Pniewy, Zielona Góra, Srem, Chodzież, Puszczykowo, Jarocin, Międzychód, Swarzędz, Kwilcz, Mosina, Krosinko, Stęszew, Rogalin, Rogalinek, Wiry, Łęczyca oraz w innych rejonach kraju: Warszawa, Łódź, Wrocław, Kołobrzeg, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Zielona Góra, Kraków, Wałcz.