Membrany Respilon w ekranach stałych i markizach FAKRO

Firma FAKRO rozwiązując problemy cywilizacyjne proponuje nowoczesne produkty z rodziny cleanAir. W jej skład wchodzą ręcznie i automatycznie sterowane markizy filtrujące oraz montowane na oknie ramki filtrujące. Produkty te, posiadają membranę RESPILON AIR®.
 
Produkty antysmogowe i antyalergenowe FAKRO cleanAir to idealne rozwiązanie dla osób chcących oddychać czystym powietrzem. W zimie smog jest największy, a zanieczyszczenia często przekraczają normy. Stosując produkty FAKRO cleanAir bez obaw możemy uchylić skrzydło, a zanieczyszczenia zostaną zatrzymane za oknem.
Przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20% - wystarczająco dużo aby uchylić czasowo skrzydło okna i zapewnić trwały napływ przefiltrowanego powietrza do wnętrza.

Produkty cleanAir także docenimy już wczesną wiosną kiedy osoby uczulone zaczynają odczuwać pylenie roślin, przez co ich samopoczucie ulega gwałtownemu pogorszeniu. Zatrzymanie pyłków, bakterii czy grzybów za oknem poprawi komfort codziennego życia.
 
Membrana RESPILON® jest wynikiem wielu lat badań europejskich naukowców. Tworzy mechaniczną barierę zapobiegającą przenikaniu szkodliwych cząsteczek do dróg oddechowych i domu. Jej jakość i skuteczność gwarantowana jest przez firmę wyspecjalizowaną w technologii nanowłókna - RESPILON Group s.r.o., z siedzibą w Brnie.
 

Jak działa RESPILON?


RESPILON® jest bardzo gęstym splotem materiału zawierającym włókna o średnicy 50-150 nanometrów. Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości nanowłókna tworzą mocną strukturę. RESPILON® zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki. Co to oznacza w praktyce? Wirusy, bakterie, kurz, smog, pyłki, pleśń lub roztocza - żadne z nich nie mogą przeniknąć przez jej pory. RESPILON® zapewnia skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza, infekcjami, alergiami przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej  przepuszczalności dla powietrza.

RESPILON® zapewnia skuteczną ochronę przed ..
Membrana na okna z nanowłókna RESPILON AIR®… …to ochrona zdrowia oraz komfort XXI wieku

Membrana na okna z nanowłókna RESPILON
Membrana na okna z nanowłókna RESPILON
Membrana na okna z nanowłókna RESPILON
 

Jak działa RESPILON AIR?


Membrana z nanowłókna RESPILON AIR® na okna i drzwi podnosi ochronę Twojego domu na nowy, wyższy poziom. Zapomnij o siatkach zabezpieczających pomieszczenia wyłącznie przed owadami. RESPILON AIR® zatrzymuje na zewnątrz smog, alergeny, bakterie, kurz oraz deszcz. Dzięki temu membrana RESPILON AIR® przyczynia się do zdrowego i czystego środowiska domowego. Membrana zmniejsza również ilość kurzu osadzającego się w pomieszczeniach, co oznacza, że nie trzeba tak często sprzątać.
 

Więcej niż ochrona Twojego domu

Dodatkowo w regionach i miejscach o silnym nasłonecznieniu RESPILON AIR® może być używany jako tarcza przed promieniowaniem UV. Niezawodnie zapobiega też przenikaniu wody, dzięki czemu w przypadku deszczu nie ma potrzeby zamykania okna chronionego membraną. Bariera z nanowłókna umożliwia wietrzenie pomieszczeń  bez ryzyka wpuszczania do nich szkodliwych cząstek. Dlatego membrana jest najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie.
 

Skuteczna ochrona 

  • mieszkańców obszarów o w zanieczyszczonym powietrzu
  • rodzin z nowonarodzonymi dziećmi
  • dzieci i osób starszych
  • ciężarnych kobiet
  • alergików i astmatyków
  • osób z obniżoną odpornością