ECO

Membrana na okna z nanowłókna RESPILON AIR®
Firma FAKRO rozwiązując problemy cywilizacyjne proponuje nowoczesne produkty z rodziny cleanAir. W jej skład wchodzą ręcznie i automatycznie sterowane markizy filtrujące oraz montowane na oknie ramki filtrujące. Produkty te, posiadają membranę RESPILON AIR®.

Produkty antysmogowe i antyalergenowe FAKRO cleanAir to idealne rozwiązanie dla osób chcących oddychać czystym powietrzem. W zimie smog jest największy, a zanieczyszczenia często przekraczają normy. Stosując produkty FAKRO cleanAir bez obaw możemy uchylić skrzydło, a zanieczyszczenia zostaną zatrzymane za oknem.
Przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20% - wystarczająco dużo aby uchylić czasowo skrzydło okna i zapewnić trwały napływ przefiltrowanego powietrza do wnętrza.
Moskitiera ANTYALERGICZNA
W ekranach siatkowych i drzwiach skrzydłowych, za dopłatą, proponujemy certyfikowaną siatkę antybakteryjną. Siatka ułatwia samooczyszczanie moskitiery a ponadto działa antybakteryjnie, antywirusowo i antygrzybicznie. Jest to związane z procesem fotokatalizy. Jest to proces chemiczny w którym światło (głównie promieniowanie UV) reaguje z dwutlenkiem tytanu, którym powleczona jest przędza siatki moskitierowej.
Tkaniny SCREEN firmy Copaco zgodne z programem LEED
Wszystkie  wewnętrzne tkaniny, oparte w składzie na włóknie szklanym i PCV,  firmy Copaco są pokryte powłoką antybakteryjną.  Idealne do stosowania w środowiskach wymagających wysokiego poziomu higieny, takich jak szpitale, domy wypoczynkowe, ośrodki opieki, apteki, laboratoria, przestrzenie publiczne, hotele, kuchnie, ośrodki wypoczynkowe. W zależności od potrzeb zaciemnienia  pomieszczenia dysponujemy tkaninami o stopniu otwarcia 1, 3, 5 lub 10%.